TNBiz (TN.cz)
11.10.2019 22:59:42

Počasí ve světě, Kalifornie: Obří požár vyhnal z domů 100 tisíc lidí. Los Angeles je zahalené v dýmu

Kvůli rozsáhlému požáru vyhlásil v pátek americký stát Kalifornie rozsáhlé evakuace. Oheň pohltil území o rozloze asi 18 kilometrů čtverečných. Šíření požáru napomáhá silný vítr a nízká vlhkost.

Na 100 tisíc Kaliforňanů musí opustit své domovy kvůli požáru, který se ve čtvrtek kolem deváté večer tamního času rozhořel podél severního okraje Los Angeles. Město je zahalené v dýmu. Informaci přinesla agentura AP.

"Požár se rozhořel na asi 18 čtverečných kilometrech a poškodil nejméně 25 domů," shrnul velitel hasičů Ralph Terrazas v pátek večer. Evakuace se dotkne asi 20 tisíc obydlí. Muž ve středním věku, který se nacházel nedaleko hořící oblasti, zemřel na srdeční selhání, zatím nejsou jiné zprávy o obětech.

Boj s požárem ztěžuje silný vítr, který vane rychlostí 32 až 40 kilometrů za hodinu, vlhkost spadla na pouhá tři procenta. Zasažená oblast se rozrůstá rychlostí 324 hektarů za hodinu. S ohněm bojuje tisícovka hasičů. Příčina požáru zatím není známá.

 

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty