TNBiz (TNBiz)
31.08.2019 13:32:11

Počasí u nás: Nadále platí nedělní výstraha. V Česku opět udeří silné bouřky. Teploty přesáhnou třicítku

Na Česko se znovu ženou silné bouřky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od neděle až do pondělní šesté hodiny ráno. Dále platí varování před vysokými teplotami, které by se měly vyšplhat až na 32 °C, v neděli dokonce na 33 °C. Bouřky by měly doprovázet také přívalové deště.

"O víkendu k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu, v neděli (1. 9.) během dne začne počasí u nás ovlivňovat od západu studená fronta," informoval na svém webu ČHMÚ. 

Počasí v příštím týdnu: Konec prázdnin, konec léta. V pondělí se ochladí o 15 stupňů. 

 

Do Česka znovu dorazí silné bouřky. Udeřit by měly v neděli kolem jedenácté hodiny dopoledne. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s krátkodobými úhrny kolem 40 mm," vysvětlili meteorologové.

Do pondělní půlnoci platí výstraha pro Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj (Kralovice, Rokycany), Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina. Pro Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj byla vydaná výstraha až do pondělní šesté hodiny ráno.

Meteorologové očekávají přívalové deště, které mohou rozvodnit malé toky, podjezdy, sklepy nebo zatopit podchody. "Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," dodal ČHMÚ.

Ústav však varuje také před vysokými teplotami až do nedělní sedmé hodiny večerní. Hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. Lidé by měli dodržovat pitný režim a omezit tělesnou zátěž. Nejvyšší odpolední teploty by měly překročit 31 °C. "Nejvyšší teploty budou v sobotu (31. 8.) většinou mezi 28 a 32 °C, v neděli až 33 °C. Nejtepleji bude na jihu Moravy a v Polabí," dodali meteorologové. 

Počasí 1.9.2019
 Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů