TNBiz (TNBiz)
13.08.2019 10:58:04

Počasí na Balkáně: Tíživé vedro přes 40 °C, jinde hrozí silné bouřky


Balkán čelí extrémní vlně veder. Na mnoha místech v Chorvatsku nebo například Bosně a Hercegovině naměřili teploty přesahující 40 stupňů. Úřady v Chorvatsku, Itálii a dalších zemích varují před vysokými teplotami a doporučují, aby se lidé vyhýbali přímému slunci. Další evropské země naopak varují před příchodem silných bouřek, které Česko zasáhly už v pondělí.

Českem se v pondělí prohnaly silné bouřky, které budou v následujících dnech trápit i další evropské země. V řadě z nich proto byly vyhlášeny výstrahy před bouřkami a přívalovým deštěm. Podle portálu Severe-weather.eu s sebou bouřky mohou přinést také velmi silný vítr a kroupy.

Před silnými bouřkami varuje například chorvatský meteorologický ústav, výstraha platí v okolí měst Záhřeb, Karlovac, Gospić a Rijeka. Pobřeží Chorvatska naopak trápí vlna veder, kvůli které platí výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Na mnoha místech už v pondělí teploty přesáhly 40 °C a ochladit se nemá ani v úterý.

Vedro trápí také části Itálie, teplota má v některých regionech dosáhnout ke 40 °C. V Apulii na jihovýchodě Itálie má být dokonce 40 až 42 °C, podobně na tom má být i oblast Basilicata, 38 až 40 °C se očekává v Toskánsku, Umbrii a také v části Kampánie. Na dvou hlavních ostrovech má být kolem 36 až 38 °C.

Slovinský meteorologický ústav varuje před silnými bouřkami, ty by se v úterý měly vyskytnout na velké většině území, jihozápad se naopak vypořádává s vysokými teplotami.

Výstrahy s nízkým stupněm nebezpečí vyhlásil i Slovenský hydrometeorologický ústav, který varuje před silnými bouřkami a přívalovým deštěm. Ten by měl Slovensko trápit i ve středu.
 


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů