TNBiz (TNBiz)
07.08.2019 22:34:20

Počasí v Česku: Škody po bouřkách jsou už teď rekordní od roku 2011. Překonaly miliardu

Škody, které letos bouře způsobily, jsou už nyní rekordní. Podle pojišťoven jen do konce června vystoupaly nad miliardu korun a překonaly tak i následky požárů. Jsou zároveň nejvyšší od roku 2011, kdy se tyto statistiky vedou.

Některé pojišťovny řešily škody způsobené vichřicí a krupobitím až 15krát častěji než ty z povodní. "Statistice majetkových škod letos i nadále dominují události způsobené nepříznivými výkyvy počasí, konkrétně vichřicemi a krupobitím," potvrdila mluvčí České asociace pojišťoven Veronika Exnerová.

Nejvíce co do počtu škod má na svědomí vítr. Po vichřicích například Česká pojišťovna likvidovala 12 tisíc událostí za 280 milionů korun. Kroupy udeřily méně často, ale o to ničivěji. Způsobily škody za půl miliardy korun. To je průměrně přes dva a půl milionu korun každý den.

"Zatímco v roce 2016 sužovalo klienty zejména krupobití, v následujících dvou letech to byly hlavně vichřice a letos se k nim přidaly znovu kroupy," doplnil mluvčí Allianz Václav Bálek.

Překonaný je tak i jinak zpravidla nejničivější živel - oheň. Za první letošní pololetí se totiž škody z požárů vyšplhaly k asi 950 milionům korun.

 

Blíží se silné bouřky, přívalové deště i kroupy! Varování kromě meteorologů už vydali i hasiči z HZS Jihomoravského kraje Ti nabídli také základní rady jak se na bouřku připravit. 

 

Na většině území Česka platí varování před silnými bouřkami. Bude zbytek týdne slunečný, nebo proprší? Ptali jste se Aleny Zárybnické.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů