TNBiz (TNBiz)
20.07.2019 08:09:29

Počasí v Evropě: Moře v cílových destinacích má příjemnou teplotu mezi 25 a 30°C. Balt je stále chladný.

Tisíce Čechů míří v létě k moři, aby se ve vedrech ochladily. Voda v moři ve středozemí dosahuje až 30 stupňů a podle předpovědi nebude teplota příliš klesat.

Teplota vody v moři u Itálie, Chorvatska nebo Španělska se průměrně pohybuje kolem 25 stupňů Celsia. Najdou se ale i oblíbené dovolenkové destinace, kde se v moři opravdu nezchladíte. Teplota moře tady přesahuje tropických 30 stupňů. 

Přehled o počasí ve středomoří na následující dva týdny najdete na stránce meteobox.cz/letoviska/ 

Mezi místa, kde je v současnosti moře nejteplejší, patří ostrovy Ibiza, Ischia a Hvar. Téměř 30 stupňů má také voda, která omývá Kypr a řecké ostrovy. Vyšší teploty jsou na východě, v Turecku - například v populární Antalyi může dokonce tropickou hranici překročit.

 

Pokud se chcete ochladit, zamiřte spíše na sever nebo severozápad Evropy - například do Francie nebo Belgie. V La Rochelle je teplota moře 20 stupňů, stejně jako Zeebrugge. A třeba v polských Sopotech se jeho teplota pohybuje kolem 17 stupňů. V nadcházejících dnech má vlna tepla dorazit také i na sever Evropy, takže destinace v Polsku či na Rujáně jsou na následující víkend beznadějně vyprodané.

 

V neděli Evropu zasáhne vlna veder. Na začátku příštího týdne budou teploty vzduchu v Evropě na mnoha místech stoupat až ke 40 stupňům. Nejvíce se oteplí na západě Německa, ve Francii a v zemích Beneluxu.

 

Na vysokou teplotu vody v moři upozornil německý meteorologický ústav Deutscher Wetterdienst.

Údaje o teplotě v destinaci, kam jedete na dovolenou právě vy, si můžete vyhledat na stránkách www.seatemperature.org - včetně dalších kontinentů.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů