Ivo Svoboda (Meteobox)
14.06.2019 08:47:38

V sobotu dramatické počasí! Vedro, potom silné bouře

 

Sobota bude zlá.Nejprve bude naše území sužovat vedro, teploty mohou vystoupit až k 34 °C. Odpoledne a večer se začnou tvořit silné bouřky, které budou znovu doprovázet nebezpečné doprovodné jevy jako krupobití, přívalové srážky a silný vítr.

Nejsilnější bouřky jsou očekávány v pásu střední části republiky. Přesněji od krajů Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického přes Vysočinu, kraj Středočeský směrem do kraje Jihočeského. Zvlněná studená fronta bude ukončovat tropická vedra, avšak ochlazení bude jen přechodné a nepříliš výrazné. V novém týdnu nás čekají další vysoké teploty, v nížinách sahající k tropům.

 

Počasí o víkendu 

V sobotu bude skoro jasno, polojasno, během dne oblačno, od západu a jihu postupně místy přeháňky a bouřky, často silné s nebezpečnými doprovodnými jevy. Teploty 30 až 34 °C, na západě a v místech bouřek chladněji. Nejhoršími jevy budou krupobití a silný nárazovitý vítr. V místech, kde se udrží přívalové srážky déle jak několik desítek minut, může dojít k rozvodnění malých toků nebo jindy suchých struh.

V neděli bude oblačno, místy přeháňky a bouřky. Bouřky ojediněle silné, hlavně na jihu a jihovýchodě země. Teploty 22 až 26 °C, na jihovýchodě až 29 °C.

 

Výstraha ČHMÚ

V pátek (14.6.) na jihovýchodě Moravy odpolední teploty místy vystoupí nad 31 °C.
V sobotu vysoké teploty nad 31 °C budou na většině území (v polohách do 500 m.n.m.), kromě Karlovarského kraje. V sobotu v odpoledních a večerních hodinách se budou místy vytvářet bouřky, ojediněle i silné doprovázené přívalovými srážkami až kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru až kolem 25 m/s (kolem 90 km/h).

Počasí v příštím týdnu 

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty 23 až 27 °C. V dalších dnech nového týdne budou teploty trvale mírně stoupat. Ojediněle se budou vyskytovat přeháňky nebo bouřky z tepla. Teploty v průběhu týdne 25 až 31 °C. 

 

Prudké lokální srážky dalších dní nejsou dobrou zprávou pro sucho. Chtělo by to plošnější srážky, jako tomu bylo v květnu. Vysoké teploty naopak naplno spustí koupací sezónu.

 

 Téma silných bouří hýbe střední Evropou. Neustále se objevují silné supercely s velkými krupobitími. U nás byla ve čtvrtek nejvíce zasažena Morava v pásu od Vyškova po Přerov.

Při bouřkové situaci sledujte meteorologický radar.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů