TNBiz (TN.cz)
12.06.2019 06:46:02

Počasí dnes: Vysoké teploty, které mohou vystoupat k 34 °C. Vedro mohou provázet bouřky

Nad střední Evropou se stále udržuje frontální rozhraní, které odděluje velmi teplý vzduch na východě od chladnějšího na západě, právě dnes by se toto rozhraní mělo přesouvat přes Česko. Proto je stále v platnosti výstraha před silnými bouřkami. Lidé se také musí připravit na vysoké teploty, ty by mohly vyšplhat až k 34 °C.

Ve středu bude podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu pořádné vedro, teploty by se měly pohybovat kolem 28 až 32 °C, v Čechách může být ojediněle až 34 °C. Meteorologové kvůli vysokým teplotám vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami.

Výstraha platí do odvolání v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji, v Praze, Středočeském, Jihočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji od 14:00 do 20:00.

Ve středu odpoledne a k večeru by mělo zvlněné frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na východě od studeného na západě přecházet přes Čechy k východu, podle ČHMÚ se na rozhraní budou vytvářet přeháňky a bouřky, které by mohly být místy opět velmi silné. 

"Výstraha před silnými bouřkami proto zůstává i nadále v platnosti. V severozápadní polovině Čech mohou být bouřky i velmi silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami anebo silnými nárazy větru kolem 90 km/h," upozorňuje ČHMÚ.

Podle mapy pravděpodobnosti výskytu se bouřky nejpravděpodobněji objeví v Ústeckém a Libereckém kraji. Výstraha před velmi silnými bouřkami je platná od středečního poledne do čtvrtka do 2:00 v Praze, Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji. V Jihočeském, královéhradeckém, Pardubickém kraji a na Vysočině pak platí nízký stupeň nebezpečí.

Velmi silné bouřky zasáhly Česko už v pondělí, v úterý pak bylo počasí o něco mírnější. K večeru se místy sice bouřky objevily, jejich síla se těm pondělním ale nevyrovnala.

Prudké bouřky se v úterý odpoledne prohnaly Moravskoslezským krajem. Na mnoha místech je provázelo i krupobití, větší škody ale lijáky naštěstí nenapáchaly.

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty