TNBiz (TNBiz)
21.05.2019 21:36:03

Počasí: Německem se prohnala bouře Axel. Záchranáři evakuovali nemocnici.

 


Přes jih Německa se přehnala tlaková níže Axel, která v zemi napáchala obrovské škody. Na některých místech ve spolkových zemích Hesensko a Severní Porýní Vestfálsko napršelo během pouhých šesti hodin až 50 litrů vody na metr čtvereční. Prudké lijáky si vyžádaly zatím nejméně jednu oběť. Zemřel řidič, který na mokré bavorské dálnici dostal smyk.

 

Varování pro sever Čech: ČHMÚ zpřísnil výstrahu, varuje před extrémním deštěm a povodněmi

Po úderu tlakové níže Axel se nad řadou německých měst vytvořila nepropustná clona hustých temných mraků. Vedle bouřek doprovázených mohutnými lijáky přinesla i tornádo. 

V Helmstedtu v Dolním Sasku zase museli záchranáři evakuovat část nemocnice poté, co se v důsledku nahromadění vody v horní části budovy propadla její střecha.

"Obávali jsme se toho, že by na jednotce intenzivní péče mohlo dojít k výpadku proudu. Proto jsme pacienty, připojené na plicní ventilátor, převezli do jiných nemocnic," popsal člen hasičského týmu v Helmstedtu Andreas Meißner.

Na některých místech v alpském podhůří napadlo během jediné hodiny až devět litrů srážek na metr čtvereční. Silniční dopravu ale deště ochromily i v severní části Hesenska.

V Bavorsku a Bádensku-Württembersku stále platí stav pohotovosti, pršet tam má až do zítřejšího rána. Varování meteorologové vydali i pro Sasko, Sasko-Anhaltsko a Dolní Sasko.

 

Kassel.

Kaufungen,

Jih NěmeckaPočasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů