TNBiz (TN.cz)
14.05.2019 16:33:21

Kroupy, záplavy, vichr: Chorvatsko a Itálii pustoší živelné pohromy

Oblíbené turistické destinace na jihovýchodě Evropy sužují živelné katastrofy - masivní záplavy zasáhly sever Itálie, Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu. Místy je doprovází vichr a krupobití. Podívejte se, jakou spoušť za sebou bouřky zanechaly.

Podívejte se také: O víkendu bude kolem 23 °C. Těšíte se?

Severní Itálii zasáhly silné přívalové deště už v pondělí. Během chvíle hladiny řek nebezpečně stouply a zaplavily okolí. V některých oblastech byly uzavřeny silnice a mosty, protože hrozily sesuvy bláta a půdy.

 

 

V provincii Modena museli hasiči evakuovat obyvatele ze zaplavených domů. Ve městě Verucchio byl proud řeky a bláta tak silný, že strhl most. V úterý se ale situace zlepšila a hladina řek klesla zhruba o dva metry.

Přívalové deště doprovázelo místy krupobití - některá pole pokryla bílá peřinka z velkých ledových krup. I v příštích dnech by mělo pršet - silné bouřky zasáhnou i střední Itálii.

 

 

Živelná pohroma udeřila i na Balkáně, postiženými jsou zejména Chorvatsko a Bosna a Hercegovina. Vydatné deště způsobily vylití řek - ty zaplavily domy a silnice. Některé místní úřady vyzvaly obyvatele, aby opustili své domy.

Bouřky v Chorvatsku doprovázel i vichr. Kvůli vyvráceným stromům hlavní město postihl masivní výpadek proudu. Uživatele facebooku pobavila fotografie potopeného auta, u kterého je napsáno varování: "Neparkujte své auto přímo u moře, když venku řádí silná bouřka."

 

 

Jihovýchodní Evropa si podle meteorologů od přívalových dešťů neodpočine ani v následujících dnech. Očekávají se další povodně a sesuvy půdy. Během úterý a středy by měly bouřky zasáhnout i Řecko, Albánii a Severní Makedonii.

 

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty