TNBiz (TNBiz)
20.03.2019 07:27:56

Krize po úderu cyklony Idai, panují obavy z šíření smrtelných nemocí

Krize po úderu cyklonu Idai v jižní Africe nabírá obrovských rozměrů. Počet obětí neustále stoupá, president Mosambiku uvedl, že jich může být přes tisíc, zdevastované země dále trápí povodně, lidé jsou odříznutí od světa. Cyklona podle Organizace spojených národů ovlivnila životy více než dvou a půl milionu lidí.

Cyklona Idai udeřila na Mosambik, Malawi a Zimbabwe. Nejhůře byl zasažen Mosambik, cyklona udeřila poblíž města Beira, které bylo kompletně odříznuto od světa. Až v pondělí se podařilo navázat letecké spojení s městem.

"Situace je strašlivá. Rozsah zkázy je ohromný. Zdá se, že 90 procent města je kompletně zničeno," řekl agentuře AP Jamie LeSueur z Červeného kříže.

Strašlivá čísla mrtvých neustále stoupají, podle presidenta Mosambiku Filipeho Nyusiho může být obětí více než tisíc. Úder cyklony má ale další velmi vážné následky. V zemích trápí zasažené oblasti povodně, další lidí jsou stále odříznuti od jakékoliv pomoci a nezbývá jim než čekat.

Podle Organizace spojených národů bylo v cestě cyklony Idai nejméně 1,7 milionu lidí v Mosambiku a dalších 920 tisíc v Malawi. Podle BBC bylo v samotném Zimbabwe částečně zničeno nejméně 20 tisíc domů.

Kvůli stojící vodě a odříznutým lidem panují obavy z šíření cholery, malárie a dalších nebezpečných nemocí.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů