TNBiz (TNBiz)
20.03.2019 06:52:23

Astronomické jaro je tu. Kdy přijde pravé jarní počasí?

 


Už ve středu začíná astronomické jaro, teploty ale jarní rozhodně nejsou. V Česku se podle meteorologů budou i nadále střídat teplá a chladná období, která vždy vydrží jen několik dní. Na konečné oteplení si budeme muset ještě počkat.

Předpověď počasí na tento týden: Do středy chladné počasí, potom oteplení

Počasí zůstává už od konce února proměnlivé. Krátké období, kdy se oteplí, střídají chladné dny a naopak. S příchodem astronomického jara, které začíná ve středu večer, znovu dorazí do Česka oteplení, ani to ale dlouho nevydrží.

"Jednodenní parádní teplé počasí v neděli zase rychle ukončilo studené proudění. Vydrží do středy, pak začnou teploty stoupat. Podle modelů není ani tento studenější vpád poslední a musíme počítat s dalšími. Přece jenom je teprve druhá polovina března. " napsal Ivo Svoboda ze serveru Meteobox.cz.

"Lze říci, že se s příchodem astronomického jara se dočkáme opravdového jara i v počasí. Letos u nás sice už teploty přes 15 °C byly, ale vždy je doprovázel i vítr, který znatelně naši pocitovou teplotu snižuje," uvedl meteorolog David Prantl ze společnosti InMeteo.

Podle posledních výstupů z numerických modelů ale teplotní výkyvy vydrží nejméně do poloviny dubna. "Ale má to i své fyzikální opodstatnění - v tomto období totiž dochází k vyrovnávání teplot vzduchu pevniny a oceánu, a tak jednotlivé frontální systémy přecházejí častěji," sdělila Dagmar Honsová z Meteopressu.

Od poloviny týdne bude sice převládat slunečné počasí, i nadále ho ale budou provázet teplotní skoky. "A postupně bude oblačnosti opět přibývat. Takže si na jaro zřejmě budeme muset počkat nejméně do Velikonoc," doplnila odbornice na počasí.

Ranní teploty by měly i nadále klesat pod bod mrazu, kvůli studenému severozápadnímu proudění. "Teplota bude po ránu klesat jen k -5 °C. To loňský začátek jara byl ještě chladnější, po ránu bylo až -15 °C," dodala Honsová.

 

Meteorologické jaro začalo už 1.3., více v následujícím videu.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů