TNBiz (TNBiz)
19.03.2019 21:00:35

Hladina Labe stoupla nad běžný stav, zdvihly se také hladiny dalších řek. Protipovodňová opatření budou ve středu zrušena.

Hladina Labe v Děčíně poslední dny stoupá, už překročila čtyři metry. Povodí Labe proto nechalo preventivně postavit v nejnižších místech dvě protipovodňové stěny. Podle prognóz by hladina mohla kulminovat už v úterý večer.

Hladina řeky Labe v Děčíně v úterý odpoledne dosáhla čtyř metrů a 24 centimetrů, což je o více než 30 centimetrů víc oproti běžnému stavu. Kvůli vzedmuté hladině tu vyrostly dvě protipovodňové stěny. "Musí se instalovat zhruba při čtení vodočtu 395 cm na vodočtu v Ústí nad Labem s tendencí stoupá," uvedl vedoucí střediska Dolní Labe Jiří Mach.

Radnice nechala z preventivních důvodů uzavřít některé silnice. "Uzavřeli jsme průjezd pod Tyršovým mostem, tzv. myší díru. Tu uzavřeli strážníci městské policie. Tam také parkují auta," sdělil mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil.

Ve středu ráno budou v Děčíně zrušena všechna protipovodňová opatření. Budou rozebrány obě zdi u Parolodi a znovu otevřen průjezd pod Tyršovým mostem. Hladina Labe má postupně klesat. 

V loňském roce se protipovodňová stěna nepostavila ani jednou, protože bylo extrémní sucho. Předloni to bylo pouze jednou. Nejvýš bylo Labe v Děčíně v úterý ráno, nebezpečí ale nepominulo. "Ono to teď jde v takových vlnách, mohlo by dojít k dotoku ve večerních hodinách, kdy by se hladina mírně zvedla," tvrdí Mach.

Prvního povodňového stupně dosáhla v úterý také Vltava v Českém Krumlově. Mohlo za to víkendové počasí. Podle prognóz by už hladiny řek v následujících dnech stoupat neměly. Teploty přes den totiž nejsou vysoké a v noci klesají k nule, sníh na horách proto taje pomalu a srážky se v nejbližších dnech neočekávají.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů