TNBiz (TN.cz)
28.02.2019 11:09:51

Počasí ve světě: Záplavy v Kalifornii odřízly tisíce lidí. Domy opouštěli na kajacích

Záplavy v Kalifornii odřízly od světa několik tisíc obyvatel. Voda zaplavila domy i auta, lidé se museli přepravovat pomocí kajaků. Pod vodou jsou asi dva tisíce budov.

Voda dosahovala výšky přes třináct metrů a podle meteorologů to nevypadá, že by měla výrazně klesnout. Obrovská povodeň zatopila přes dva tisíce domů a odřízla od světa obrovské množství obyvatel.

V celém kraji zůstává uzavřeno devět tisíc silnic. Lidé se přes město Guerneville přepravovali v kánoích a kajacích. Voda zaplavila i auta, u některých se skrz okna dostala až dovnitř. "Silniční cesty byly odříznuty stoupajícími povodněmi," informovala krizová manažerka Chris Godley.

"Je to neuvěřitelné. Vidíme jen střechy, jak se vynořují nad hladinou," řekl webu CNN jeden z místních obyvatel Joe Pease, který pomáhal hasičům se umísťováním protipovodňovým pytlů. Akci ale museli přerušit, neboť hladina řeky Russian River už byla tak vysoká, že museli prostor opustit. Zatím nebyla podle místních záchranářů nahlášena žádná oběť na životě.

Tisíce obyvatel se tak prakticky ze dne na den ocitli na ostrově. "Žiji tady přes deset let a něco podobného jsem ještě neviděla," řekl Zak Wood, který má dům asi míli od rozvodněné řeky.

Kromě deště přinesly bouřky minulých dnů do některých oblastí Kalifornie i přívaly sněhu. Například v pohoří Sierra Nevada jsou některé silnice nesjízdné a uzavřené jsou i některé dálniční tahy. Sněhové závěje jsou v této oblasti až několikakilometrové.

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty