TNBiz (TNBiz)
07.12.2018 14:55:30

Počasí: O víkendu nasněží, na horách může napadnout až 30 centimetrů


Blíží se druhý prosincový víkend a zatím to moc na bílé Vánoce nevypadá, o víkendu by ale podle meteorologů mohlo zejména na horách něco připadnout. Ojediněle by mohlo napadnout až 30 centimetrů nového sněhu.

Teplota v Česku neustále stoupá a opět klesá k bodu mrazu, v několika následujících dnech by se měla přes den pohybovat kolem 4 až 8 °C, v noci má pak podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) klesat k nule. V 1000 metrech na horách je pak i přes den kolem 1 °C.

Aktuálně i na horách příliš mnoho sněhu není, podle ČHMÚ má ale přes víkend něco připadnout. V nížinách se v sobotu očekává, že spadne 1 až 6 milimetrů srážek, na horách pak až 15 milimetrů. V polohách nad 700 metrů tak může napadnout až 5 centimetrů nového sněhu, nad 1200 metrů to pak bude kolem 10 centimetrů.

O něco bohatší má být neděle, kdy má spadnout kolem 3 až 12 milimetrů srážek, na horách ojediněle kolem 25 milimetrů. Podle ČHMÚ se tak můžeme v polohách nad 900 metrů dočkat 54 centimetrů sněhu, na horách v polohách nad 1200 metrů to pak může být kolem 20 centimetrů nového sněhu.

Po víkendu nás podle meteorologů opět čeká mírné ochlazení. V pondělí by se měly nejvyšší denní teploty vystoupat ke 2 až 6 °C, v úterý pak bude kolem 0 až 4 °C.

Meteorologové v pátek vydali výstrahu před silným větrem, který se má do České republiky přihnat kolem desáté hodiny večer. Výstraha je platná až do nedělní čtvrté hodiny odpoledne. 


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů