TNBiz (TNBiz)
07.11.2018 20:38:42

Houbařům se daří i v listopadu, pochvalují si úlovky

I když už je listopad houbařská sezóna na některých místech republiky stále nekončí. Třeba na Havlíčkobrodsku si z lesů lidé stále nosí košíky plné hřibů. Je to díky současnému nezvykle teplému počasí a také nedávným dešťům.

Jiří Pecha z Veselého Žďáru na Havlíčkobrodsku na houby vyrazil hned po ránu. Co na tom, že je listopad - tam je houbařská sezóna v plné síle. Rostou hřiby hnědé, kováři, suchohřiby nebo kozáci. “Takovou úrodu hub touto dobou nepamatuji ani já, a to chodím na houby možná už 45 let,“ zhodnotil houbař Pecha.

“Je to daný hlavně tím, že v noci nemrzne, vláha se vrátila,“ doplnil. Překvapeni jsou i mykologové – hlavní sezónu odpískali už před necelým měsícem. Bylo sucho a po ránu mrazíky. Je tedy jasné, co bude v nejbližších dnech nabízet místní restaurace. “Nejlepší jsou samozřejmě obalovaný, anebo smaženice,“ řekla majitelka restaurace Alena Horáková.

Podle mykologů může houbařská sezóna někde trvat ještě i pár týdnů. Nesmí ale mrznout a hodil by se ještě déšť. Pozor by si však prý všichni měli dát na to, aby houby nebyly přemrzlé. Ranní mrazíky totiž poškozují jejich tkáně a napadají je tak snadněji bakterie - houby poté zešednou a z jedlých se stávají jedovaté. Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů