Ivo Svoboda (Meteobox)
20.08.2018 15:26:06

Počasí: třicítky do čtvrtka, na víkend prudké ochlazení

 

Podle modelů to vypadá, že nekonečné tropické dny budou v sobotu u konce. Ještě si musíme počkat na vývoj, počítá se ale s výrazným ochlazením. Do té doby budou ale velmi vysoké teploty nadále v České kotlině doma. Prakticky nulové srážky by mohla nahradit výrazná studená fronta v pátek. Voda už je zoufale potřeba, takže budeme doufat. Do pátku ovšem pozor na další epizodu velmi vysokých teplot, které budou v nejnižších polohách šplhat až k 33 nebo 34°C. Vysoké je také riziko požárů. Hovoří se o tom, že po ochlazení se vrátí do střední Evropy další tropy. Momentálně to tak nevypadá. Každopádně můžete s klidem počítat s pěkným babím létem v první polovině podzimu. Evropa je natolik rozpálená, že teploty budou nadále nadprůměrné.

V úterý bude skoro jasno, polojasno, jen ojediněle přeháňka při zvětšené oblačnosti. Teploty 25 až 29°C, na jihovýchodě 32°C. Ve středu bude jasno až polojasno, zřejmě beze srážek. Teploty 29 až 33°C. Velmi podobně bude také ve čtvrtek. To se už mohou ale objevit ojediněle přeháňky nebo bouřky. V pátek by se na program mohla dostat výrazná studená fronta. Od západu přeháňky a bouřky. Teploty 20 až 25°C, na východě zpočátku až 30°C. O víkendu můžete předběžně počítat s chladným počasím s teplotami kolem 17 až 22°C. Uvidíme, jestli bude změna opravdu tak zásadní.

Zemi sužuje sucho. Podle nové pondělní mapy projektu Intersucho pokračuje žalostná situace od Ústecka přes Královéhradecko, Pardubicko směrem na Drahanskou vrchovinu a Olomoucko. Další ostrůvky silného sucha jsou pod Krušnými horami, na severní a centrální Vysočině, kolem Českého lesa. Lehkou nápravu by mohl přinést víkend. Počkáme si na aktualizace. Zatím je nutné šetřit s vodou s ohledem na žalostný stav podzemních vod.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů