TNBiz (TNBiz)
21.07.2018 21:50:56

Počasí: Čekají nás tropické týdny bez deště. Mírně se ochladí až v srpnu

Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. V příštím týdnu budou panovat tropické teploty, letní by měl být i začátek srpna. V jeho polovině se mírně ochladí, teploty ale neklesnou pod 20 stupňů.

"Období do konce července bude teplotně nadprůměrné. Odpolední teploty se budou pohybovat nad 25 °C a mnohdy i kolem 30 °C," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu, kde pravidelně zveřejňuje měsíční výhled počasí.

Velmi teplé by podle předpovědi měly být také první dva týdny v srpnu. Teploty často přesáhnou tropickou třicítku, podle grafu bude ještě tepleji než na konci července.

Mírně se ochladí v polovině srpna, kdy průměrné teploty spadnou na 20 stupňů. Podle meteorologů se ale jen vrátí k normálu. "Jako celek ale bude období teplotně nadprůměrné a může se přiblížit k rekordně teplému období z roku 2015," píše ČHMÚ.

Z hlediska srážek bude nastávající měsíc spíše podprůměrný. V druhém srpnovém týdnu podle předpovědi udeří bouřky a přeháňky, půjde tedy hlavně o lokální srážky a ne nějaký vydatnější déšť. To je špatná zpráva především pro oblasti, které trpí suchem.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů