TNBiz (TNBiz)
11.07.2018 23:51:31

Tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Míří i na Evropu

První větší hurikán sezóny udeřil ke konci minulého týdne na severoamerickém východním pobřeží. Původně tropická bouře Chris včera ale zesílila a nyní míří ke Kanadě a následně i k Evropě. Má zasáhnout především Island, Velkou Británii a Irsko, je ale možné, že se rozštěpí a jeho oslabená část dorazí i do Portugalska, Francie a Španělska!

Tropické bouře a hurikány míří z Ameriky do Evropy poměrně často. Naposledy ohrozil starý kontinent hurikán Ophelia loni v říjnu. Zasáhl především západní státy, kde významně omezil leteckou dopravu a způsobil tři úmrtí, nicméně i v Česku byly silnější poryvy větru cítit.

Nynější hurikán Chris je na Saffirově-Simpsonově stupnici hurikánů sice "pouze" v druhé z pěti kategorií, i tak ale dosahuje hranice síly 170 km/h a v nárazech dokonce až 200 km/h, uvedla americká televize CNN na svém webu.

Aktuální předpověď: Počasí se vrací do léta: Čeká nás slunečný víkend. Oteplí se až na 30 °C, udeří ale bouřky. 

Podle dosavadních informací CNN bouře neustále sílí, zpomalit by měla až na cestě k Evropě nad Atlantickým oceánem. U pobřeží Velké Británie, Irska a Islandu by měl hurikán mít opět povahu tropické bouře s rychlostí zhruba 90-112 km/h. První poryvy větru a prudké lijáky by místní obyvatelé mohli pocítit už na konci tohoto pracovního týdne.

 

Britský web deníku The Sun ale uvedl, že je možné, že se bouře rozptýlí do dvou směrů s tím, že druhý by mohl mířit na Francii, Španělsko a Portugalsko. Obezřetní by proto měli být všichni, kteří jsou u západního pobřeží Evropy na dovolené. Tropické bouře sice nejsou extrémním nebezpečím, ale mohou zkomplikovat leteckou dopravu nebo lámat stromy. Očekávají se také zvýšený úhrn dešťových srážek.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů