TNBiz (TNBiz)
07.07.2018 12:35:54

Extrémní záplavy v Japonsku mají 15 obětí. Na rodinu se zřítil dům

Nejméně 15 mrtvých si vyžádaly extrémní záplavy v Japonsku. Desítky dalších lidí se pohřešují, bilance obětí proto bude zřejmě ještě narůstat. Prudké deště a povodně zasáhly především jihozápad země, kde voda a bahno srovnaly se zemí celé vesnice.

Mezi nejvíce postižené oblasti patří prefektura Kjóto na hlavním japonském ostrově Honšú. Úřady se snaží udržet povodně pod kontrolou za pomoci několika přehrad, i přesto ale musely domovy opustit stovky lidí. 

V prefektuře Hirošima zemřelo pět obyvatel v troskách domu, který se zřítil pod nánosem bahna. Ve stejné oblasti našli mrtvé malé dítě, které zřejmě strhl proud. Povodně způsobily sesuy půdy, kvůli nemuž zase vypukl požár.

Prudké lijáky zasáhly také prefekturu Jamaguči, kde úřady vyzývají občany, aby uposlechli výzvu a rychle se evakuovali. V některých oblastech zůstávají odříznuté cesty, odborníci varují před dalšími sesuvy půdy a bahna. 

Na jihozápad Japonska udeřil na začátku týdne silný tajfun Prapiroon. Ničivé následky po sobě zanechal i na ostrovech Okinawa a Kjúšú. Největší škody počítají každoročně úřady na venkově.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů