TNBiz (TNBiz)
12.06.2018 10:10:22

Počasí: Česko zasáhly letošní nejsilnější supercely.

Českou republiku v noci na dnešek zasáhly silné bouřky, které postupovaly od jihozápadu směrem k severovýchodu. Nejvážnější situace byla na jihozápadě Čech, kde se prohnaly minimálně tři mohutné supercelární bouřky doprovázené krupobitím.

Nyní se bouřky místy vyskytují ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Jedná se o dosud největší bouřkovou situaci za letošní rok, která s sebou přinesla i zajímavé úkazy. Jejich výskyt však v České republice není nijak výjimečný. Ročně se v ČR vyskytne až několik desítek supercel.

Jak vypadala supercela v Bavorsku, před příchodem na naše území?

 

Do Prahy silné bouřky dorazily přibližně kolem půlnoci. Blesky a hřmění provázel soustavný déšť. Vydatné srážky způsobily potíže hned na několika místech, kde vodu nestíhala pobírat kanalizace. Na mnoha místech museli zasahovat hasiči.

Pražští hasiči zasahovali mezi 00:30 a 5:00 přibližně u 12 případů, které souvisely se silnou bouřkou a deštěm. V postižených oblastech odčerpávali vodu ze zaplavených míst. "Jednalo se o zatopené prostory nebo popadané stromy“, uvedli hasiči na svém Twitteru.

Popadané stromy velice zkomplikovaly provoz na železnici, například v Jihočeském kraji mezi stanicemi Rybník a Loučovice. Nepříznivé počasí panuje také v sousedním Německu, provoz je zde přerušen i mezi stanicemi Furth im Wald a Domažlicemi. Vlaky jsou zde nahrazeny autobusovou dopravou.

 

Během ranních hodin bouřky i déšť postupně zeslábnou, večer se však vrátí. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by se bouřky a přívalové deště měly objevit zejména na jihu Čech.

Jak vypadala situace ve Folmavě se můžete podívat v následujících záběrech.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů