TNBiz (TNBiz)
10.06.2018 15:29:39

Bouřky udeří znovu, varuje ČHMÚ. V Praze zabily nejméně jednu ženu

Bouřky v sobotu udeřily na Česko neobvyklou silou. Na mnoha místech se museli obyvatelé vypořádat s přívalovým deštěm a krupobitím. V Praze si dokonce živel vyžádal jeden lidský život. Meteorologové varují, že podobné bouřky hrozí i v neděli.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami na celý víkend a pro celou republiku. Varování platí až do nedělní 22. hodiny. Vyšší riziko je podle meteorologů na západě a severozápadě Čech.

V neděli podle předpovědi udeří bouřky odpoledne a večer, se setměním bude oblačnosti ubývat. "Můžou se objevit i silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru," varuje ČHMÚ ve zveřejněné výstraze.

Bouřky v sobotu napáchaly spoušť především na severu a východě republiky a také ve středních Čechách. V Praze dokonce zabíjely - voda smetla hledače tzv. kešek, kteří se vydali do kanálů pod Smíchovem. Jednu dívku našli pátrači mrtvou, po další pátrají.

Ulice Pražská ve Slaném se po odpoledním přívalovém dešti stala neprůjezdnou.

Jezírko v Praze na Andělu .

Ve Středočeském kraji a v Praze vyplavila voda množství sklepů a dokonce klášter. Hasiči čerpali vodu i ze Zlíchovského tunelu, kde se vytvořila laguna. Vyjížděli také k desítkám popadaných stromů a větví, které blokovaly dopravu.

Silné bouřky zasáhly také Liberecko, kde za jedinou hodinu spadlo 53 mm srážek. Nejhorší situace byla podle meteorologů na Semilsku a Českolipsku. Podobné množství srážek spadlo také na Bruntálsku a Šumpersku.

Meteorologové varují, že může i v neděli dojít k rychlému rozvodnění malých řek a potoků, které se mohou vylít z koryta a způsobit lokální povodně. Nabádají zajistit okna i dveře a upevnit volně ležící předměty, ale také třeba stavební jeřáby.

 

V Jihlavě dnes kolem půl třetí odpoledne tak silně pršelo, že voda zaplavila ulice Okrajová a Romana Havelky a vyplavila například i hostinec Starka. Ten museli opustit všichni hosté a hasiči pomáhali i s čerpáním vody z kuchyně.

Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů