TNBiz (TNBiz)
17.05.2018 11:54:35

Tornádo v německém městě ničilo střechy a lámalo stromy (VIDEO)

V německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko řádilo ve středu odpoledne tornádo. Vzdušný vír se prohnal městem Viersen, které leží na severozápadě země poblíž hranic s Nizozemskem. Živel lámal stromy a odnášel střechy.

Tornádo během pouhých pár minut napáchalo rozsáhlé škody. Při svém postupu krajinou například odneslo i karavan a "posadilo" ho o kus dál do křoví. Plus ničilo zmíněné střechy a stromy.

Minimálně jednoho člověka extrémní počasí vážně zranilo, ale podle všeho je mimo ohrožení života. I když větrný vír poškodil mnoho střech, podle úřadů žádný ze zasažených domů nehrozí zhroucením a nikoho nebylo třeba evakuovat.

Tornádo ve Viersenu a okolí zasáhlo mezi 40 až 50 domy, škody hlásí přibližně 150 zdejších obyvatel. Během čtvrtka na místě probíhá rozsáhlý úklid, spousta práce čeká pokrývače, píše Spiegel. 

Kvůli řádění tornáda byla uzavřena místní dálnice i železniční trať. Někteří z místních obyvatel místo útěku pryč šli tornádu naproti. Například řidič auta, který pořídil úchvatné záběry z bezprostřední blízkosti.

 


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů