Mediafax (Mediafax)
08.03.2018 23:21:00

USA svírá sněhová kalamita. A bude hůř, varují meteorologové

Severovýchod Spojených států svírá sněhová kalamita. V hustě obydlené oblasti se musí na sto tisíc lidí obejít bez elektrického proudu. Kolabuje pozemní doprava a byly zrušeny i tisíce letů. Nejhorší situace je v New Yorku, Bostonu a Washingtonu.

Lopaty, frézy a bagry jedou naplno. Nehledě na denní dobu se do prohazování silnic i pěšinek pouštějí všichni, kteří to mají v popisu práce, i spousta dobrovolníků.

Největší problémy mají řidiči. Nejhorší to mají ti, kteří nepoužívají zimní pneumatiky. Leckdy je zastaví i pár centimetrů napadaného sněhu.

 Sníh je navíc mokrý a těžký. Problémy jsou na silnicích v oblasti severovýchodu Spojených států. U krajnic stojí odstavená auta a někde uvízlé kamiony dopravu úplně zablokovaly. Mnozí se snaží improvizovat. Třeba basketbalistky ze středoškolského týmu spojily síly a roztlačily autobus.

Stát musela zůstat také letadla. Aerolinky zrušily na 2600 letů, z toho většinu v New Yorku. Cestující se snaží najít náhradní spoje.

Většina lidí vyrazila ven s deštníky. Sníh totiž padá velmi hustě a navíc na oblečení rychle taje. Meteorologové varují, že extrémní sněžení má pokračovat i v následujících dnech.

A jak vypadá několik desítek cm čersvého sněhu za 24 hodin? (Deerfield, New Hampshire)


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů