Mediafax (Mediafax)
08.01.2018 15:50:09

Zamrzlo moře, na Havaji sněží. USA dál svírají extrémní mrazy

Zatímco u nás padají teplotní rekordy, tak severovýchod Spojených států už více než týden svírá mrazivé počasí. Teploty místy klesají až k pocitovým minus 70 stupňům a sněží i na Havaji. U pobřeží na Cape Cod dokonce zamrzlo moře.

Zamrzlé moře i Niagarské vodopády, sníh na Havaji a teploty hluboko pod bodem mrazu. Takové počasí už více než týden panuje na severovýchodě USA. Extrémní zima už si vyžádala dvacet mrtvých. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Nejhorší situace panuje ve státě Massachusetts, kde poblíž mysu Cod dokonce zamrzlo moře. U pobřeží se zformovaly obrovské masy ledu a sněhu, které připomínají ledové vlny. Led sahá několik desítek metrů od vnitrozemí. Na mnoha místech vytvořilo moře ledovou tříšť, "zmrzlinové vlny".

Ještě neobvyklejší je v současnosti počasí na Havaji. Dovolenkový ráj totiž o víkendu pokryl sníh! Fotky z ostrova ukazují třeba i zasněženou sopku Mauna Kea a další části přírodní rezervace.

Spojené státy zasáhla v minulých dnech extrémně silná cyklóna, které se přezdívá "cyklónová bomba". Mrazivé počasí způsobuje v současnosti problémy stovce milionů Američanů. Kritická situace je kromě Massachusets také v Nové Anglii, Ohiu, Missouri nebo Pensylvánii.

Úřady varují, aby lidé příliš nevycházeli, případně se opravdu dobře chránili - kůže podle nich může zmrznout během pár minut. Ani to ale některé neodradí od sněhových radovánek.

Obyvatelé přímořských oblastí mluví o žralocích zmrzlých na kost, které oceán vyplavil na břeh. Jinde zase na ulicích lidé nacházejí zmrzlé psy.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů