Ivo Svoboda (Meteobox)
03.01.2018 18:15:49

V první třetině ledna zima v nížinách ani náhodou

 

Zima nikde. Ve středu ráno sice zpočátku sněžilo, a to hlavně na horách a Vysočině, stále jsou to ale jen záchvěvy zimy od vyšších poloh. Nížiny asi sněhovou pokrývku hned tak neuvidí. Výhled na následující týden slibuje počasí s kladnými teplotami a sníh jen na horách. Určitá jednodenní změna přijde zřejmě v pondělí na sever republiky, ale na lednový termín v kalendáři je to i tak zimní blamáž. Stále převládá proudění od vyhřátého oceánu, a ten mrazům a sněhu návštěvu střední Evropy nedovolí. Rozhodně ne v polohách pod 600 m n. m. Ze situace těží jen Alpy, protože od 1 500 m n. m. letos velmi vydatně sněží. Mrkněte s námi na přehled počasí v dalších dnech

Čtvrtek přinese ve večerních hodinách přechod teplé fronty s dalšími srážkami, většinou dešťovými, zpočátku od 700 m n. m. sněhovými. Teploty 2 až 6°C. V pátek se počasí za teplou frontou konečně trochu uklidní a na naše území se dostane velmi teplý vzduch. Maxima 6 až 10°C. V sobotu se lehce ochladí na 5 až 9°C a srážek bude málo. V neděli ovlivní Česko studená fronta od severu, směrem na jih se ale rozpadne. Teploty 3 až 7°C, na severu jen 1°C. V pondělí nastane ta jediná výjimka a v České kotlině se ochladí na 1 až 5°C. Přeháněk však bude minimum, dočkají se hlavně hory. 

V dalších dnech bude nadále teplo, 3 až 8°C nejčastěji. Podle stávajících prognóz by mohlo dojít na ochlazení až kolem 13. ledna, ale to je stále příliš daleko. Po několika letech sucha jsou vítány alespoň srážky, které ale mohou odtéct kvůli promrzlé půdě. Chybět ovšem bude sněhová pokrývka v nížinách a středních polohách pro jarní tání. Naděje na sněhovou peřinu naštěstí přetrvává do začátku března. Na horách se bude teplota udržovat jen lehce nad nulou, v noci bude většinou mrznout, takže provozovatelé areálů mohou udržovat sněhovou pokrývku alespoň na sjezdovkách.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů