Mediafax (Mediafax)
01.11.2017 09:06:05

Nebe hrálo všemi barvami. Co krásný západ slunce způsobilo?

Krásně barevný a neobvyklý západ slunce uchvátil severní Itálii. Obloha se zbarvila od fialové přes červenou až do žluté. Meteoroložka Dagmar Honsová vysvětlila, co zvláštní oblaka způsobilo.

Obloha nad severní Itálií připomínala v neděli a pondělí večer spíše známý obraz Výkřik od Edwarda Munche. Nebe hrálo všemi barvami a mraky vypadaly spíše jako tahy štětcem. Převažovala však oranžová až červená, což scenérii činilo ještě neuvěřitelnější.

Co zvláštní západ slunce způsobilo? "Na obrázku je nádherně zbarvená oblačnost, kdy bylo slunce nízko nad obzorem a ve vzduchu hodně prachových částic, takže se sluneční světlo rozložilo na červenou barvu," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Na překrásný jev upozornila facebooková stránka Severe Weather Europe, která také zveřejnila mnoho fotografií i videí. Je jasné, že nejde o žádné uměle upravené snímky - alespoň ve většině případů.


Podle odborníků se na obloze navíc objevily "čočkovité mraky", jinak známé jako lenticularis. Ty vznikají díky nerovnostem zemského povrchu. Proudící vzduch je pak na některých místech (kopce) vytlačován vzhůru, kde se ochlazuje.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů