Mediafax (Mediafax)
06.10.2017 11:15:07

Hasiči v noci vyjeli více než stokrát. Větve padaly na silnice

Hasičské jednotky v noci vyjížděly k popadaným stromům v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Větve, které zlomil čtvrteční silný vítr, blokovaly koleje i silnice.

Moravskoslezští hasiči vyjeli v noci na pátek kvůli počasí více než stokrát. "Celkem 122 výjezdů. Především od čtvrtečních 20 hodin do čtvrteční půlnoci vytrvale odstraňovali spadlé stromy z komunikací, ale také z elektrických drátů a na Bruntálsku i z kolejí železniční trati Rýmařov-Valšov," řekl tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů.

V kraji nejsou hlášena žádná zranění ani dopravní nehody. "Nemáme ani informace o tom, že by spadlé stromy poničily zaparkovaná vozidla," dodal mluvčí.

Rušnou noc zažily i jednotky v Olomouckém kraji. Zaměstnaly je popadené větve na komunikacích. "V několika případech došlo k pádu stromů na dráty elektrického vedení či jejich utržení," řekl mluvčí Zdeněk Hošák.

V Olomouci spadl strom na zaparkované auto. Stromy padaly i na železnici. "Vznikly komplikace z důvodu několika spadených stromů u Starého Města na Šumpersku. Ve Šternberku silný vítr urval oplachtování z ocelkovém přístřešku," dodal Hošák.

Ve Zlínském kraji také vyjížděli k popadaným stromům a větvím. "Blokovaly nebo ohrožovaly plynulý provoz na silničních komunikacích. Celkem vyjeli k 18 případům spadlých stromů a větví," řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička. "Auto nabouralo do spadlého stromu ve Skašticích na Kroměřížsku," dodal Žemlička.

Nejen hasiči odstraňovali spadlé stromy. V Želechovicích nad Dřevnicí blokoval strom provoz na železniční trati spojující Zlín s Vizovicemi. "Strojvedoucí nákladního vlaku vlastními silami odstranil strom z trati," popsal mluvčí. Poruchy VN a NN hlásí také ČEZ.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů