Ivo Svoboda (Meteobox)
25.09.2017 16:54:46

Konečně, babí léto přijde v týdnu

 

 Modely původně hlásaly, že ani víkend nebude na počasí vyloženě škaredý. Jak se ale postupně dalo z aktualizací vyčíst, severovýchodní proudění sem poslalo srážky, které se projevily znovu nejvíce na Moravě. Sobotu a neděli tedy doplnilo na většině území chladno, místy občasné i trvalé srážky. Konečně je ale ve výhledu na další dny změna, která už by za své vzít neměla. Stabilnější rozložení vzduchových hmot s vyšším tlakem vzduchu na našem území přinese příjemné podzimní počasí. Pojďme se den po dni podívat, co nás v průběhu týdne čeká.

 Úterý již dá tušit příjemné změně. Přestože se stále ještě budou ojediněle vyskytovat přeháňky, teplota už popoleze na 15 až 19°C a severovýchod republiky i jižní Morava se už mohou těšit až na 21°C. Ve středu se už můžeme dočkat i polojasna, ale odpoledne ojediněle přeháňky. Teploty v odpoledních hodinách vystoupají na 18 až 22°C. Bohužel zejména na Vysočině hrozí tvorba nízké oblačnosti, která by mohla počasí výrazně pokazit a teploty srazit jen na 15°C. Podobné počasí je očekáváno i v dalších dnech. Bude záležet, kolik případných srážek přijde od západu. Teploty by se měly držet v rozmezí 16 až 22°C. Neustále ale ojediněle i nízká oblačnost a 15°C – klasický scénář podzimu i zimy.

 Nejsou to sice žádné teplotní zázraky, ale vzhledem k docela dost chladnému září se babí léto ještě pokusí ukázat svou milou tvář. Počasí dalších dnů může vést ke tvorbě ranních mlh, takže zejména za volantem dbejte opatrnosti. Východ republiky je nyní velmi dobře zalit po opakovaných trvalých srážkách. Škoda, že se vláha dostavila až na konci vegetační sezóny. Vyrazit tak můžete na houby, které se s výjimkou nejsušších míst v naší zemi dají nyní sbírat skoro kdekoliv. Na internetu se již tradičně na začátku podzimu objevily zprávy o nastávající stoleté nebo dvousetleté zimě a podobné nesmysly. Nevěrohodné zdroje zveřejňují podobné „výhledy“ o kruté zimě rok co rok, a zimy jsou následně naopak nejslabší v historii. Nečtěte, ignorujte.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů