Mediafax (Mediafax)
17.09.2017 11:04:21

Varování před silným deštěm: Naprší až 50 milimetrů vody!

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v neděli dopoledne výstrahu před vydatným deštěm. Varování platí až do noci, v krajním případě může spadnout na zasažených místech až 50 milimetrů srážek.

"Na zvlněném frontálním rozhraní ležícím jihovýchodně od našeho území se vytvoří tlaková níže, která bude postupovat přes Slovensko k severu. V oblasti Beskyd bude během dnešního odpoledne a večera trvale a vydatně pršet, srážkové úhrny dosáhnou 30 až 50 milimetrů," píše se ve výstraze.

 

Výstraha je platná od nedělní jedenácté hodiny a končí hodinu po nedělní půlnoci. Momentálně je výstraha vyhlášená pro část Moravskoslezského kraje, konkrétně pro okresy Karviná, Nový Jičín a Frýdek-Místek.


ČHMÚ varuje, že vytrvalý silný déšť může zvednout hladiny potoků, bystřin a jiných menších toků. Především těch, které stékají ze svahů Beskyd.Meteorologové také varují řidiče, aby byli při jízdě v dešti opatrní, nešlapali příliš na plyn a vyhnuli se zatopeným místům a také silnicím, přes které se valí voda.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů