Mediafax (Mediafax)
21.06.2017 15:28:05

Silné bouřky se ženou na střední Evropu! Tohle nás čeká v ČR

Na Českou republiku se valí nejen další vlna tropických teplot (Více: Teploty by měly pokořit i včerejší rekordy), ale i silných bouřek, které mají podle meteorologů ze Severe Weather Europe potrápit velkou část střední Evropy. Vše nasvědčuje tomu, že silný nárazový vítr doprovázený intenzivním pršením a krupobitím dorazí ve čtvrtek.

Nejvíc by měly bouřky zasáhnout Německo, Francii, Belgii, Nizozemí a Lucembursko. Tvořit se můžou i obávané supercely často spojované s výskytem tornád. Českou republiku ale podle meteoroložky Dagmar Honsové takovou silou bouře nezasáhnou.

"Až dorazí někdy odpoledne nebo večer, měla by se už začít rozpadat," řekla TN.cz Honsová. Zasáhne hlavně severozápad země. "Kroupy a silné nárazové větry by být neměly, to spíš přívalové deště," upozornila meteoroložka. Naprší až 20 milimetrů. 

Odborníci varují spíš před další vlnou veder. V úterý padly na několika místech teplotní rekordy (kde a kolik to bylo, najdete zde), ve čtvrtek by ale mohly být ještě vyšší. Předpovědi udávají dení maxima 35 °C.

 

Strach na Slovensku

Silných bouřek, které se ženou na střední Evropu, se obávají i meteorologové v sousedním Slovensku. Pro okresy Gelnica, Košice a okolí a Rožňava vydali výstrahu před přívalovými povodněmi. Místy očekávají srážkové úhrny až 50 milimetrů.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů