Ivo Svoboda (Meteobox)
18.06.2017 11:17:56

Horký úvod týdne, středeční ochlazení bude slabé, brzy se vrátí tropy

 

Víkend sice nepatřil k nejkrásnějším, i když neděle už vyloženě špatná nebyla, avšak vedra udeří až nyní na úvodu nového týdne. Zejména jihozápadní Evropa je extrémně rozpálená, což bohužel doprovází nešťastná tragédie velkých rozměrů v Portugalsku. Velmi teplé proudění z těchto směrů se dostane postupně i do střední Evropy. Také naše Česká kotlina bude během léta ohrožena požáry, pokud pořádně nezaprší, a to výhledy opravdu neslibují víceméně už třetím rokem v řadě. Pojďte se podívat na přehled povětrnostní situace na následující týden. Potěšující je pro milovníky horka, toho bude dostatek.

Úvod týdne bude ve znamení advekce (přílivu proudění) velmi teplého vzduchu a výrazného prohřívání střední Evropy. Hned v pondělí čekejte teploty v rozmezí 26 až 30°C, jen na severovýchodě země zůstanou teploty v okolí 24°C. Úterý bude nejteplejší, teploty vystoupají na 28 až 32°C, přičemž nejtepleji bude v nížinách Čech. Noc na středu by měla být ve znamení studené fronty, její projevy ale budou slabší než obvykle (čili zase pořádně nezaprší). Dostaví se slabší přeháňky a prozatím podle předpovědi jen ojediněle nějaké bouřky. Klima bohužel začíná vypadat stále více středomořsky, jenže s fatálním rozdílem, že ve Středomoří během zimy naprší enormní množství srážek, ve střední Evropě nikoliv. Tenhle vývoj se docela podceňuje a nic moc pozitivního neslibuje.

Ochlazení ve středu sníží teploty do rozmezí 19 až 23°C, na jižní Moravě zůstane rtuť teploměru až u 26°C. Další výhled naznačuje, že se po středě začne zase výrazněji oteplovat směrem ke 30°C. To ale necháme na upřesnění v dalších článcích. Neustále stoupá na mnoha místech země riziko sucha a vydatnost pramenů je minimální. Výhled ohledně srážek je nadále pesimistický. Studená fronta z úterý na středu přinese jen minimum vláhy a následně se počítá pouze s bouřkami z tepla kolem víkendu. A to je záležitost lokální, se suchem neřeší prakticky nic.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů