Mediafax (Mediafax)
29.03.2017 09:07:38

V ČR je tepleji než na jihu, v Rusku sněží

Španělsko ve dvou týdnech zaskočila extrémní horka i sníh, v Moskvě sněží, na Arktidě je zase rekordní teplo - a to až o 20 °C. Naplánovat dovolenou na konci března není kvůli aprílovému počasí vůbec jednoduché. Paradoxně nejlíp je v současné době u nás.

"Slunce má sílu jako v srpnu," potvrdila TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová, která předpokládá, že už v úterý padnou na několika místech republiky teplotní rekordy až z roku 1986"Měli bychom mít ve střední Evropě, tedy nejen u nás, i 21 °C. Kdežto takové Španělsko, Baleárské ostrovy hlásí v maximech nějakých 19 °C, Athény 17 °C, Malta 16 °C," dodala Honsová. U nás tak zůstává oproti jihu chladněji pouze po ránu, kdy se teploty dostávají i pod bod mrazu.

"Proměnlivost je dána tím, že vyšší vrstva atmosféry je chladnější než nižší, která je ohřívána zemským povrchem a sluníčkem," vysvětlila meteoroložka. Obě vrstvy se pak míchají dohromady, pokud je bezoblačné počasí, má rtuť tendence stoupat velmi vysoko.

Ne nadarmo se počasí na přelomu března a dubna ale říká aprílové. "Když se vytvoří (oblaka) v horní vrstvě, tak klidně ještě může i sněžit," upozornila Honsová. Právě to se nedávno ukázalo i na Kanárských ostrovech, kde se jeden týden koupali v moři a další se už schovávali před sněhem.

A kam za sluníčkem? Nejvíce si ho v tomto týdnu užijete ve střední Evropě, takže pokud nemáte vysloveně tužbu vyrazit daleko do ciziny, klidně zůstaňte v Česku, nebo se podívejte k sousedům. I na jihu si můžete užít příjemné jarní procházky, milovníci tepla se ale určitě vyhýbejte skandinávským zemím a Rusku. Na některých místech stále sněží a teploty padají i pod bod mrazu.

 Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2018 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů